ورود و ثبت نام

از کرونا به ما رسیده ..

از کرونا به ما رسیده..

سلام یه سری از کار ها راگر در  زمان عادی انجام می دادی جوری نگاهت می کردن که انگار از مریخ امدی

مثلا اگه موقع رفتن به دستشویی عمومی توی جاده ماسک میزدی که از هوش نری، اینقدر ملت  چپ چپ نگاهت می کردند که خودت شک می کردی  HIVlمثبت هستی و همون جا ماسک را در می آوردی نفس عمیق می کشید و با آغوش باز میزبان  میکروب  ویروس و انگل و قارچ  با عطر دلنگیز توالت آغشته به سیگار می شد.خوب کرونا تشریف آورد و مردم قانع شدن  که میشه یه جاهایی آدم HIVمثبت نباشه و ماسک بزنه..

یا مثلا در ادارت  اگرمیگفتی میشه تلفنی جواب را بگیرم جوری نگاهت می کردن که انگار کل تحریم های برجامی تقصیر تو بوده

یا اگر از روی خجالت می نوشتی و مینداختی توی صندوق پیشنهادات  اون مسئول چندتا فحش آبدار امواتت  را مهمان می کرد که تو هیچی نمی فهمی.. امروز میخوام یه قدردانی ویژه از این ویروس منحوس بکنم که  ما را از دست یه سری از کار ها خلاص کرده . اینقدر این سنت ها و کار ها آزار دهنده بود ولی کسی حاضر به  حذف و یا اصلاحش نبود که  همه زیر لب این ذکر را می گرفتند که ای مرگ بیا که  زندگی ما را کشت

اول از خود همین مرگ شروع کنم که خیلی وقت ها خیلی ها بعد از مردن یکی از بستگانشون علت اصلی گریه و بی تابی شون سنت ها  و مراسمات  وخرج هاش بود. و الا پیرمد 108 ساله که به دیدار باقی نشتافته! . با زور بردنش.. بنده خدا  11 سال بوده که توی تخت زندگی نباتی داشته دیگه گریه وزاری نداره. غصه و بغض  ورثه حتما به خاطر مراسماته !که سه برابر  هزینه نگهداری  اون خدا بیامرز میشه .

مورد داشتیم توی تهران  مرگ مغزی شده گفتن دستگاه را قطع نکن تا بریم وام بگیرم برای مراسمات..

از اون موقعی که کرونا امده یه عده راحت تر از دنیا دل می  کنند چون می دونن بعد مرگشون دو سوم دارایی شون صرف هزینه گل و شیرینی  سالن و مداح نمی شه و مستقیم به خود ورثه میرسه. و ورثه هم با خیال راحت مرگ را پذیرفتند.

چند وقت پیش مورد داشتیم مرحوم امده به خواب ورثه تشکر ویژه کرده که این مراسمات را خرج  یتمان و مستمدان کردن .

یعنی خود میت  غافل گیر شده بود چون دست خالی رفته بود اون دنیا و زمان حیاتش خیلی اهل بخشش نبود . بنده خدا روی این  خیرات حساب باز نکرده بوده و هر جوری حساب می کرده ته جهنم بوده .

حالا به برکت کرونا ورثه  پول را دادن به فقرا و بخشی هم دادن بابت نماز روزه قضا اون مرحوم .

خدا بیامرز  کلا غافل گیر شده گفته توی زندگی اش اینقدر ذوق نکرده که الان اون دنیا اینطور ذوق مرگ شده

یا یه مورد دیگه داشتیم  بچه هاش کلا از جشن تکلیف تا الان دو رکعت نماز نمادین نخوانده بودن .به شکرانه اینکه مراسم ختم . سوم و هفتم  و چهلم  حذف شده و نباید چندین میلیون خرج فامیل کنند، اینا نتنها نماز خون شدن   خبر رسیده کل خواهر برادر ها نماز  روزه های قضای  اون خدا بیامرز را دارن  ادا میکنند

توی یه تماس تلفنی که  با این فامیل داشتیم  گفتند نتوستند  شکر این نعمت را که هر هفته باید برن سرخاک تا یک سال را به جا بیارن.  لذا خاشعانه نماز  شکر بجا آودن . ایشان در ادامه بیاناتشون با  بغض از شوق افزودند: خیر ببینه کرونا !! تحمل آرایش های نچسب  زنان فامیل  با عینک دودی  گربه ای سر خاک و مجالس و سالن های پذیرایی واقعا براش سخت بوده همچنین مشکل تردد با بنزین 3000 تومانی  ومشکل جای پارک در تالار ها و نیز زجر غذا خوردن با آرایش تم غصه،  از داغ  از داست دادن آن  سفر کرده بیشتر بوده

وی با اشاره به اینکه وقت صرف شده به  این تردد و حواشی بعدش را برای ختم قرآن و مفاتیح اختصاص داده افزود  ما تصمیم گرفتیم که سگ آن خدابیامرز را هم وقف خیریه کنیم تا کودکان از بودن کنار این سک لذت ببرند به یاد اون مرحوم باشند.

خلاصه این  کرونا کاری را کرد که  رضا شاه هم  نتونست بکنه… این همه خدمت به این کشور کرد ولی با کل اقتدارش نتونست این سنت های غلط را برداره که : به  والله  مرده به یه چیز های دیگه ای نیاز داره! نه این  همه گل و بنر و بریز بپاش … و در برخی از نسخ خطی بجا مانده از این بزرگوار نوشته شده که  بخاطر همین رسوم غلط  دیگه خسته شد و از مملکت راضی شد که بره و همونجا دق کرد.  گفته بود که من اینجا می میرم انصافا از این کارها برای من نکنید بذارید آبروی آریایی ها نره ..

البته خبر نداشت چند مدت پیش از بیخ گوشش گذشت یه جنازه پیدا کردن  توی  شهر ری  و گفتند مال رضا شاه است . رفتن که برن  توی کار ختم و هفت و چهلم و بنر و شام . آرایش مخصوص فوت الاحضرت و بستن و خیابون ها … خدا به  دل شکسته اش رحم کرد راضی نشد بی آبرو بشه ..

کرونا مچکریم ..

این ادارات بعضی اوقات با زندان های هارون رشید یک  پا می رفت. رفتنت با خودت بود برگشت با خدا

مورد داشتیم نفر خواسته بره اداره شب قبلش  وصیت نامه نوشته  گفته اونجا احتمالا  یا خود کشی  می  کنم یا  یکی را می کشم میرم  ابدو یک روز !!

بعید می دونم کسی باشه که توی ایران زندگی کرده باشه و صابون بورکراسی اداری به تنش نخورده باشه .

از بدو تولد که پدرش میره شناسنامه می گیره  به غلط کردن می افته: که ای کاش اون شب خواب می ماندم .. تا موقعی که میره برای واکسن و اگر زنده بمونه برای ثبت نام مدرسه و بعد هم بقیه زجر های اداری ..

اینکه کل مدارک همراهت هست میگن مدارک همسایه  ناقصه  برو بیار.. مدارک هفت جد آبادت هست میگن برو فتوکپی بگیر.

خوب  که گرفتی و برگشتی موقع نمازه و آب رفته به جوی را میشه برگرداند ولی کارمند رفته به نماز  را دیگه نمی شه برگرداند.

و تحقیقات نشون داد تعداد زیادی  از مردم بخاطر  همین نماز نمی خونن و قرصش را می خورند.

من که خودم به خاطر همین جمله چند بار اقدام به خود سوزی کردم : وقتی می  پرسی  چقدر طول میشکه  و کارمند خدوم میگه: معلوم نیست .. خم رنگرزی نیست که بزنیم توش  دربیاریم… باید بررسی بشه ..

خدامنو ببخشد اینقدر به عمه این خم رنگ رزی فحش دادم که فردای قیامت می دونم سر راهم را میگره و باید ببموسمش و از دلش دربیارم ..

چه کنم دست خودم نیست به این جمله آلرژی دارم. داروش هم نیومده تحریم هستیم .

آخه فقط این نیست که : یه جمله دیگه دارن که میگن انشاالله ..

وای ..خدای من . میگم مدارکم تکمیل 9 ماهه دارمیایم و میرم.اگه  حامله بودم الان بچه ام به دنیا می امد بود . به نظرتون موافقت می کنید؟   با یه  لبخند ملیح میگه ببنیم چی می شه .. انشاالله …

یعنی هر وقت خواستند توی این مملکت کسی را سنگ قلاب کنند پای خدا را وسط کشیدن  و گفتند انشاالله و انجام ندادن

من خودم چند بار رفتم که برم کلیسا اونجا ثبت نام کنم تعطیل بود گفتند برو یکشنبه بیا. منم که مرخصی نداشتم فقط جمعه ها آزاد بودم الان چند سال به تعویق افتاد.

میدونم اگه شانش گند منه  من اونا هم میگن ببینم عیسی علیه سلام چی میخواد..

یا مثلا میگی آقا کپی ها را براتون ایمل کنیم .جواب میدن اگه میشد که میگفتیم.

یا میری میگی  من عجله دارم بچه ام روی گازه!  مشکل تنفسی دارم !خون بالا میارم! قطع نخاع هستم! کمی سریعتر ..

راست راست توی چشمات زل می زنه میگه همه قطع نخاعن! مشکل تنفسی دارن !عجله نمی بینی ..؟

بعد تو نگاه می کنی میبینی کلا یه پیرزن جلو ته  و خوابش برده و کارمند محترم راضی نمیشه یه کپی برابر اصل برات  بزنه بری به سایر بدبختی ها ت بررسی..

لذا خیلی وقته حضور ادارات از حضور در زندان ها برای مردم سخترشده

(از اتاق کنترول اشاره می کنند اینو بیشتر توضیح بده… بله  لااقل زندان بخور بخواب است و دانشگاه تجربه اندوزی. آدم دوتا مطلب هم یاد مگیره که از مالش چطور محافظت کنه. چند بار خود شیطون دیده شده که اونجا کلاس خصوصی می رفته و درس یاد میگرفته )

ومردم  دنبال راهی می گشتندکه کار ها  الکترونیکی بشه و دیگه جمال نورانی کارمندان دولت را نبینند. ولی  دولت اسرار داره  که این ارتباط صمیمی و دوطرفه باشه و مردم زجر کش بشن و هی به خودشون شک کنن که واقعا لازم بود سال 57 بریزیم توی خیابون ها مزاحم شاه بشیم ؟واقعا لانه جاسوسی لازم بود تسخیر بشه ؟چرا آمریکا هیچ غلطی نمی کنه ما بمیریم خلاص بشیم . این دولت ما را کشت ..

خوب از اونجایی که عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد کرونا باعث شد دولت دست از این صمیمیت بازی برداره و اگر میخواد کار مردم را راه نیاندازه! لا اقل غیر حضوری عذابشون بده  و دیگه این رنج  تردد را حذف کنه .

خوب به کوری چشم دشمنان الان بهانه های بیشتری برای سنگ قلاب کردن مردم ایجاد شده :

سیستم قطعه …

شبکه مشکل  داره…

مسئولش دور کاری است..

.فرستادیم  تو سیستم تا جوابش بیاد ..

کارشناسش کرونا گرفته 15 روز قرنطینه است ..

وقتی برگرده اگه زنده بمونه خیلی کار داره بعد هم که موج دوم کرونا شروع میشه اگه  تو زنده موندی بیا ببینم چطور میتونم اذیتت کنیم..!!

این جواب های جدید به واژگان دارات اضافه شده ولی خوبیش اینه که  دیگه راضی شدن از  راه دور و آنلاین دق بدن ملت را ! و این را مدیون کرونا هستیم

خیلی وقته دارم به این فکر می کنم اگر جواب کارشناسی منفی است خوب تلفنی بگو!! چرا میگی باید حضوری بیا.. یا پیامک (همون اس ام اس خودمون .. اعصاب نداریم ) بده که برو بمیر جوابت منفی هست هیچکاری نمی تونی بکنی..!!!

آخه چه اسراری است منو بکشونی!و اونجا زل بزنی توی چشم بگی اگه میشد  که می کردیم! و بعد بگی من نمی دونم برو به رئیس بگو.

رئیس هم بگه هرچی کارشناس بگه..


یکی از دوستان من توی همین بازی های رفت و برگشت داری و پاس دادن ها الان یک سال مفقودالاثر و خانوده ازش بی خبرن.. یه جنازه روی پشت بوم اداره دیدند که خود سوزی کرده ولی  امین امول اداره نبوده که اجازه خروج جسد را  از ادار بده ببرن آزمایش DNA

الان جسد پشت بومه .. حشرات هم از ترس حراست و بازرسی جرات نکردن برن بخورنش خلاص بشه !! حشرات میگن ما کلاهمون بیفته توی ادارات نمی ریم برداریم چه برسه یه جنازه مجهول الهویه ای را  وروی بوم اداره بخوریم …

عمرا که  با گونه و نسل خودمون این کار را نمی کنیم..!! دولت منقرضمون کنه..

الان به برکت کرونا دولت کوتاه امده و به دولت الکترونیک روی خوش  نشون داده.

بهتر شده یا بدتر رانمی دونم؟ بعدا معلوم میشه ..!ولی می دونم از اسفند 98 به بعد هر موقع تلفنی زنگ زدم جواب  بگیرم گفتند: باید حضوری بیایی..

گفتم  من کرونا مثبتم . و یارو پشت تلفن کامل جوابم را داده و اسرار داشته پشت خط بمونم ونیام..

از کرونا به ما رسیده… خدایا  شکرت..

این آخرین برکت کرونا رابگم و برم  بمیرم ..

آقا  ما ایرانی ها خوب معمولا یه دور همی که میریم60 درصد زمانش صرف بیان قیمت کالا ها و گرونی اجناس میشه !! و بعدش با  فحش به دنیا و دولت و دلار خودمون را تخلیه میکنیم .

آخه لنت ترمز بنز 918 ده تن 38 هزارتومن گرون شده به من چه؟ من که فقط یه موتور دارم که باهل روشن میشه ،چرا باید غم لنت عقب بنز 918 ده تن مدل 1368 را خورم .؟خیر سرم امدم مهمونی حالم عوض شه ..

یا من که اصلا بچه دار نمیشم چرا باید برای خنک شدن دل باجناقم به شرکت مولفیکس فحش بدم که  پوشک سایز 5 که 36 تایی بوده را دوتا کم تر کرده و قیمتش را19 هراز تومان افزایش داده؟

بعد هم اگر سکوت کنم بگه: نعمت جون تو که نفست از جای گرم بلندمیشه.. درد ما را نمی دونی تو به جایی وصلی … نونت توی روغنه؟

آخه برادر من … من فحش هام را دادم گلوم خشک شده منتظره یه چایی ام که کوفت کنم بعد ادامه بدم کمک  خواهر و مادر پوشک سازی را به راه راست هدایت کنیم..

آخه چرا منو قضاوت می کنی …؟ من چرا با این کبد چربم نونم توی روغن باشه و من برام اصلا روغن ضرر داره …. نکن این کار را اگه خون پاک آریایی توی رگات هست نکن . ..  استغفرالله

این از 60 درصد وقت دید و بازدید که هرچی  که  نمیدونستی گرون شده را هک یاد آوردن  که زهر مارت کنند یه لقمه شام را که بهت میدن ..

20 درصد  وقت به چشم درآوردن همدیگه میگذره که :

دید گفتم گرون میشه ؟

دیدی گفتم خراب میشه؟

دیدی گفتم قحطی میشه؟

گفتم یا نگفتم ؟

نگفتم بخر دیگه گیرت نمیاد؟

و در مرحله بعدی:

نقد خرید های  همدیگه..

حسن نگفتم سامسونگ بخری بهتر ؟

نگفتم ارزون بخری زود خراب میشه ؟

نگفتم از  غلام بخره نرم تره؟

نگفتم  قسطی بردار سفت تره …..؟

حرف های بی فایده صد من یه قاض..

توی 20 درصد بقیه زمان باقی مانده  بعد غذا میل کردن که با این حرفا کوفتت کردن به نقد سوم شخص غائیب می پردازیم .

عظیم دهن سرویس همش ادعاست…!!!

هاشم بی بخار کلش حرف مفت می زنه….!

داریوش نفهم همش  سرش کلاه میگذارند…!

اردشیر را اسکول کردم نفهیمد..خ.خ.خ..خ

خوب از انصاف نگذریم غیبت برای همه جذابه!  مخصوصا اگر یه غذای چرب همخوره باشیم، اثر هضم غذاش از نوشابه بهتره ! می شوره هضم میکنه میبره پائین

حالا تا جهنم هم خدا بزرگه.. شاید مردیم اهدا عضوکردیم… چه می دونم ..

کلا غیبت می چسبه لامصب..


ولی  قسمت اصلی دیدو باز دید بعد از 49 دقیقه خدا حافظی های مکرر دم درو توی راهروی وحتی  تا دم در خونتون که میان بدرقه تون….! تازه شروع میشه ..

نقد بررسی خونه فامیل ، لباس ها،خرید ها، و..سایر حواشی..

تاز توپخانه روشن میشه و همسر محترم شروع میکنه  به گله گذاری:

فخری اینو خرید پزش داد کشت ما رو….!

نازی انیو میخواد بخره چرا ما  نمی تونیم ؟تف به این شانس  تف به این زندگی و خاک به سر مون…!

پری رفته مانیکور سرش کلا ه گذاشتن….نمی دونه پول ها را کجا خرج کنه ..مردم معلوم نیست از کجا پول میارن

سوری  رفته اکستنشن( اگه اشتباه نوشتم خودتون درستش کنید ..همون که زن ها روی موهاشون انجام میدن ! یه حقوق شوهر را میگیرن و خود شوهر هم نمی فهمه چه کردن و چه تغییر ایجاد شده )

و بعدش با اوقات تلخی 2 نصف شب می رسیم خونه (اگه موتور خراب نشه )و بعدش حدود یک هفته  اخم اوقات تلخی تا پنجشنبه یکم خوب بشه دوباره جمعه هفته بعد خونه اون یکی باجناق!  باز  همون آش همون کاسه

این بار از گرون شدن دسته موتور ماک 24 دنده 18 تن شروع میشه و تاثیر تحریم های جدید بربازار عنبرنسارا!! و البته بازتاب بیانات نانسی پلوسی در رسانه های غربی  ادامه پیدا میکنه و..

و اونجاست که به حرف عموی رجب  خدابیامرزم می رسم که گفت : زن گرفتن مثل یه حلب می مونه که بالاش روغن و..

کرونا امدو این گده ها جمع شده.

دیگه راحت پشت تلفن دونفری چشم هم را در میارن  به خرج افتادن . سفره پهن کردن های اشرافی نمی رسه …

ژله و کرم کارامل با قرمه سبزی!! سالاد اندونزی و نوشابه لاکیدو!!  میرزاقاسمی با سس ماست!! همه با هم سر یه سفره …

که بخوری خود کرونا هم دل پیچه میگیره  موج اولش که فروکش کرد مال همین بود..

از اون گذشته با  اصراف های ته سفره همین  مهمانی های های عذاب آور میشه یه سمت آفریقا را سیر کرد.

القصه کرونا باعث شد دیگه این دید باز دید ها  تلفنی واتس آپی بشه . و اگه قرار توی احول پرسی ها مون احوال گیری و حالگیری کنیم دیگه حضوری چرا همون پشت تلفن گله گذاری می کنیم  تخلیه میشیم میره پی کارش..

پزشکی قانونی گفته آمار  فوتی ها  و درگیری های  سر پارک ماشین در خونه همسایه ها و خواب آلودگی حین رانندگی به شدت کاهش پیدا کرده و امید واریم جبران فوتی های کرونا بشه و رشد جمعیت از منفی بودن در بیاد.

خسته شدید منم کار و زندگی دارم والا  بهتون میگفتم چقدر توی این کرونا زن گرفتن راحت شده . به بهانه  کرونا ملت به 32 نفر شام ساده میدم میرن با پول تالار و آریشگاه و ماشین عروس و فلیم بردار  یه پراید می خرند

نه  مثل من با موتور 15 سال  تردد نکند… خدا شنانس بده

مورد سراغ دارم دیده اینطوری زن گرفتن آسون شده رفته دوباره زن گرفته بدون تشریفات  الان بچه هم داره ..(فقط نفهمیدم چطور اینقدر زود … شما هم نپرسید ازش شخصیه…)

لذا اگه کرونا چند سال زود تر آمده بود من الان بعد از  9 سال قسط  های عروسی ام رانمی دادم و برای خودم کسی بودم.

خیر نبینه آرایشگاه اگه اینقدر بهش ور نمی رفت من گول نمی خوردم !

همون شب قاطی جمعیت بعد شام می رفتم .

صبح که صورتش را شست فهمیدم شبیه باب راسه !!.توی عکساش همه اش مثل نیکی کریمی بود. اونوقت من ساده هنوز دارم قسط سالن آرایش میدم .. عمو جون کجایی که نعمت به وسط حلب رسیده و کلا کامم تلخه…

نمی دونم چرا کرونا منو نمی گیره ببره باخودش پیش عمو رجب..

خارج از شوخی

خدا داره بنده هاش را تربیت می کنه.. موقعی که با این سبک زندگی داریم بشریت را نابود می کنیم انگار خدا به واسطه این ویروس داره سبک جدید از زندگی را به ما آموزش میده.

برگی از درخت بی اجازه خدا نمی افته .. پیرزن 104 ساله توی اراک کرونا میگیره و نمی میره و ورزش کار ملی  با همین ویروس ریز از بین میره .

عمر دست خداست خودش داره همه چیز را مدیریت میکنه . اگر از نق زدن خسته شدید به آیات خدا و نشانه هایش در  این روزهایی که گذشت دقت کنید هنوز پزشکی قانونی فوت بر اثر گرسنگی ثبت نکرده . سخت شده ولی رزق را خدا می رسونه.کشور های پیشرفته دنیا در کار درمان  ناتوان مانده اند  کشورتحریم شده ما توامندتر از قبل در سیستم درمان و تولید اقلام پزشکی داره عمل می کنه!

آدم  هایی که تا حالا به مرگ ایمان نداشته اند خیرات می کنند و میزان مشارکت مردم در همدردی و گره گشایی به شدت افزایش پیدا کرده .

کی فکرش را می کرد صاحب  خونه با مستاجر راه بیاد؟ صاحب کار  با کارگرش مساعده بده!

من به اون تعداد اندک بی انصاف کار ندارم ولی در کل در خاطرات تاریخی مردم این سرزمین نمونه بی نظیر از  همدلی ثبت شد. نمونه ای مشابه دفاع مقدس که همه از آن به نیکی یاد می کنند.

این روز ها مثل برق باد میگذره همونطوری که 8 سال جنگ و 40 سال تحریم گذشت . هرکس به اندازه توانش برای حل مشکل بقیه قدمی برداره اگر به قیامت اعتقاد داره روسفید میشه ، اگر اعتقاد هم نداره در این دنیا  قطعا نتیجه اش را خواهد دید همانطوری که آنهایی که در زلزله کرمانشاه کمک کردند تاثیر مالی و برکتش را دیدند

بهتر از امروز باشید ..

 

ای که دستت می رسد کاری بکن

پیش  از آنکه از تو برنیاید هیچ کا ر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *