ورود و ثبت نام

کرونا جوابه!

کرونا جوابه !!!

می دونم با خوندن این عنوان اگر آدرسم را داشتی میومدی  یکی می خوابوندی زیر گوشم..
ولی کمی صبر کن . از قدیم گفتن برای فحش  دادن هیچ وقت عجله نکن!  همیشه فحش های  بهتری یادت میاد..
درسته؟ برای شما هم پیش امده بعد از دعوا بگی اَه اَه اَه … کاش این فحش را هم بهش می دادم؟
خوب! به همین خاطر پیشنهاد میکنم کمی صبرکن !این متن را بخون!  بعد خودم بهت آدرس میدم بیایی.. والله
ما ایرانی ها یه سری رسم و رسوم داریم که فکر می کنم، اون روزی که خدا داشت ما را خلق می کرد و فرشته ها گفتند: ای خدا! این آدم در زمین فساد می کنه( سوره بقره آیه 30)  برخی از این رسوم را دیده بودند
خوب بماند که اینقدر این رسوم زیاد و خانمان سوز هستند که خود آمریکا و اَیادی شرق و غرب از حمله به ایران منصرف شدند و گفتند: همانا این رسوم برای نابودی آنها کافی است!! و ما فقط فیگور جنگ می گیریم  تا بترسند .
 التبه اونا بیشتر از ما می ترسند! والا تا  الان حمله کرده بودن.  حالا اینکه از توان نظامی ما می ترسند؟ یا به  قدرت تخریب رسوم بد ما ایمان دارند؟ را آینده روش می کنه!
از کدوم رسم و رسوم بگم که  قدرت تخریبش بیشتر؟ و واقعا از انتحاری های داعش قدرت خرابی اش کار ساز تر است .
می دونم می گی این حرف اینجا زدی! و لی جای دیگه نزن! ولی من میگم  تا آخر این متن را بخون اگرتوجیه نشدی، آدرس می دم بیا سراغم …
فقط اجمالا اینو بگم که اگه داعش حمله کنه همه متحد می شیم  و درمقابلش می ایستیم. اگر هم  جایی را خراب کنه به کوری چشمش سریع آبادش می کنیم.
حالا شما قدرت وسرعت تخریب طبیعت و حوادث رانندگی را در روز سیزده بدر ایرانی ها با یه انتحاری داعش توی حرم امام (ره) مقایسه کنید .چند تُن  فقط گندم به فنا میره ؟
چقدر درخت سَقط میشه.؟ چند هزار تُن زباله تولید میشه؟  چند هزار تُن درخت زغال میشه؟
داعش بدبخت ترسو، یواشکی میاد یه بمب میگذاره  خودش هم از ترس خودش را منفجر می کنه!  ولی طبیعت گرد ما میره طبیعت را نابود مکنه بعد باهاش سلفی می گیره! ملت میرن لایکش می کنن
هنوز بگم یا برم سر اصل مطلب؟
یا سنت های ازدواج.. جوری پچیده شده که پسر زیر 40 سال و دختر زیر 30 سال نتونه ازدواج کنه به تعبیر یکی از اساتید ما مگفت بمب متحرک..  یه انتحاری بی لقوه ..
فکر کنم توی ذهنت یه فحش ریز دیگه دادی .. می دونم از مجرد بودنت است! حق داری ناراحت بشی ولی بگذر باز توضیح بدم شاید فحش های بهتری یادت امد..
من از شما می پرسم .اگر پسری عقد بسته باشه و همسرش منتظرش باشه  دیگه توی خیابون تک چرخ می زنه؟ سئوال دقیق تر چندتا آدم متاهل دیدی توی خیابون با موتور تک چرخ بزنه 
(متاهل نما ها قبول نیست )
لطفا از طریق همین گوشی که داری یه سرچ بزن آمارفوتی های موتور سیکلت و تک چرخ.
من دیگه خسارت و صدمه های بیمه ای. هزینه ای برخورد به عابر نقص عضو و.. را محاسبه نکردم .
خوب به نظرت داعش بیاد چندتا می تونه بکشه ؟ موتور و قوانین غلط و مجردی  چندتا از ما کشته؟
فقط کافیه این سنت شیربها،حنا بندان،طلا دادن سر سفره عقد، پاتختی، عروس کِشون، آرایشگاه و تالار و فیلم برداری و… را حذف کنی و مثل پدر و مادرهاشون  ساده بشه ازدواج کنند.
خوب بریم رسم بعدی؟
خیلی ها از مثل من از مردن نمی ترسند! از مراسمان بعد از مردن می ترسند!
یعنی با این اوضاع گل وبلبل مملکت و اقتصادمون، خیلی مرده و زندمون فرقی نمی کنه و همه یه جورایی زندگی نباتی داریم . هر روز خبرهای بد میشنویم بهم می ریزیم و امید به زنده بون را از دست می دیم که این مربوط به سبک بد زندگی ماست .
من فکر می کنم چیزی که آمار خود کشی را توی ایران به شدت کاهش داده بود همین هزینه های بعداز  مرگ بود.
مورد داشتیم پدر به بچه اش گفته اگه بمیری می کشمت .! چرا ؟چون هزینه ها بالاست.
چرا ؟چون ملت توی زندگی عادی گه مقید نبودن ولی برای مرگ مقید اند همه رسوم اجرا بشه
مثلا توی زندگی یک رکعت نماز نخونده نصف روز روزه نگرفته فقط افطاری خورده ، غیره سر سفره عقدش که نمادین قرآن دست گرفته دیگه اصلا  یک آیه قرآن نخونده ! حالا می خوان براش ختم بگیرند که کل این کار ها را یه شبه جبران کنند
مثل اون بچه هایی که شب امتحان ریاضی معلم خصوصی می گیرند و انتظار دارند بیست بگیرند.
حالا چه ربطی به 22 بهمن داشت ؟
اینکه همه بستگان اسیر اون خدا بیامرز میشن ربطش بود. یارو در سن 96 سالگی به دیار نشتافته ! به زور بردنش  خانواده جمع شدن  و یک هفته همه اسیر اون، اون هم اسیر خاک شده ..
فکرشو بکنید چه چیزی می تونست  بازماندگان آن جنت مکان را از برگزاری مراسم منصرف کنه ؟
الف:خدا؟   ب:آمریکا؟  ج : داعش؟ ج:هیچ کدام
 
واقعا جواب دال درسته هیچ کدام
کرونا جوابه ..
خدا گفت کاری کنید که به روح مرده برسه! اصراف نکنید! خیرات کنید! کسی گوش به حرفش نداد…
آمریکا تهدید به حمله  می کنه!  هزینه های تلار ها  گرون تر می شه مگن تا  نزده مراسم را بگیریم.
داعش تهدید به بمب گذاری می کنه! میگن غلط کرده !از لج داعش برگزار می کنیم.  ما از صدام نترسیدم  می خوای از این عنتر ها  بترسیم؟
ولی اینجا یه چیزی به فریاد رسید …
کرونا..
فکرش را بکنید ! دیگه از مجلس ختم رفتن های خسته کننده ای که باید یک ساعت می نشستیم  و دو ساعت هم رفت و آمدش طول می کشید خلاص شدیم  .
 تا قبل از کرونا فوت بستگان یه غم بود، برگزاری مراسمات و هماهنگی مهمانی پذایرایی یه  ماتم جدا گانه بود ..
هیچکس هم راضی نمیشد که این همه رسم بی خود را کنار بگذاره و بجاش یه کار مفید انجام بده .
می رفتیم تشیع جنازه یک ساعت رفت، یک ساعت برگشت، یک ساعت هم اونجا الاف، من همش به این فکر می کردیم که اون بنده خدا راحت شد از این رسم و رسوم ها !
اگر هم کمی حضورت کم رنگ می شد دیگران قضاوتت می کردند که: برای اموات ارزش قائل نیستی!
می رفتیم سر خاک صاحب عزا داشت خودشو می کشت برای پدر 98 ساله اش که فوت شده!  اینور ملت با عینک مشکی  و کروات مشکی  داشتند با موبایل خونه خرید و فروش می کردند!  اونطرف خانم ها زیر چشمی حواشسون به دخترای فامیل  بود، ببنید کی کم آرایشش خوشگل تره  برای پسرشون نشون کنن.
 و خلاصه اوضاعی بود ..
البته در این شکی نیست که آدم باید قدر موقعیت ها را بدونه و  از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنه.
خوب راستش منم کمی با این قضه موافقم که  توی مجلس ختم اگه مداح خوب اشک بگیریه از جمعیت ، آرایش دخترا با اشک شسته می شه و میشه یه حدس هایی زد که بدون آرایش قابل تحمل هستند یا نه و دچار اشتباه محاسباتی نمیشیم
  البته این هیچ ربطی به کرونا نداشت.
خوب این خیلی خوبه که دیگه توی کرونا لازم نیست بعد از ختم پسر جوان یه خانوداه بریم  چلوجوجه زعفرانی بزنیم با نوشابه پپیسی و سالاد فصل و ماست موسیر..
قبل کرونا همسر یکی از دوستانم فوت شده بود و ما واقعا ناراحت بودیم. دیدم داره با خواهش از همه درخواست می کنه  بیاید شام فلان رستوران ..
گفتم: سعید من آب هم از گلوم پائین نمیره ..
گفت: جان من بیا تدارک 700 نفر دیدم .کلا 100 نفر آمدن، ضایع میشه!  پول رستوران را دادیم.
و گند ترین غذایی که خوردم همون غذا بود. این چه بساطی بود که هیچ کس راضی نبود جمعش کنه . حالا مهمون از شهرستان امده یه چیزی  . همسایه ها چی میگن این وسط؟  من نمی دونم  بریم صاحب عزا را داغ دار کنیم چه معنایی داره..؟
بازم به کرونا
میشه به بهانه اش راحت عروسی کرد . دیگه مهمانی نیست که بخاطرش آرایشگاه بریم 8 ساعت روی صورتت ور بره . داماد هم دندش نرم دیده پسندیده .
وقتی آرایشگاه نری و ساده یه دستی به صورتت بکشی در حد احترام به شوهر!  دیگه فیلم برداری لازم نداری که بیاد و این  مانور 8 ساعته تغییر چهره شما را  ثبت کنه!
ومی تونی همه این هزینه ها را بگذاری روی پول طلایی  که می خواستی بخری یه اتاق اجاره کنی مثل پدر و مادرت که اول از یک اتاق شروع کردند .
وقتی از یک اتاق شروع کنی (که چون همه تک فرزندی هستیم بهتره کمی پیش بابا مامان ها بمونیم)  دیگه توی جهیزیه ات یخچال ساید وماکرفر و همزن چرخ گوشت  و … لازم نیست.
 وقتی اینا را نخری دیگه شوهر قرار نیست تا ساعت 24 توی اسنپ مسافر کشی کنه که  بخواد قسطشون را بده ..
کرونا یه فرصت خیلی خوبه برا اونایی که از این وضع خسته شدن .
بلاخره دولت با تمام کج فهمی هایش فهمید باید الکترونیکی خدمات بده  و اصلا ح فرایند کنه  اگر تو نفهمی که به بهانه کرونا می تونی سبک زندگی ات را عوض کنی کلاهت پس معرکه است . کرونا بگیری بهتره
کرونا امد مراسمات بی خودی را جمع کرد
امسال سیزده بدر  واقعا روز طبیعت بود و طبیعت از  شر سبزه گره  زدن در امان  ماند.
کرونا امد و عروسی های آنچنانی پرهزینه حذف شد و هرکی نیاز به ازواج داره مثل به آباو اجدادش میره زن می گیره  و اگر هم نیاز به مراسمات عروسی داره صبر میکنه اگه زنده موند بعد کرونا  بره مراسم بگیره نه زن.
کرونا امد مرده ها هم راحت تر می میرند . خانواده ها مستقیم هزینه های مراسمات را به چندتا بیمار یا خانواده نیازمند هدیه می کنند تا چندین سال خیال مرده  راحت که براش دعای خیر می کنند. و دیگه کسی به خاطر گرون بودن دسته گل.  خام بودن جوجه زعفرانی، بنر زدن دم مسجد . جمع کردن یک بار مصرف های  قبرستون  و.. فحش به میت نمیده و اون راحت به دیار باقی میره.
کرونا امد و روزگار خیلی از اصراف ها را جمع کرد بهداشت توی کشور نهادینه  شد و اگر کسی موقع  عطسه  دستمال دم دهنش گرفت بهش سوسول نمی گن .
بلاخره خیلی ها فهمیدن نازل پمپ بنزین کثیفه وباید بعدش دست های را شست .
خدا را شکر یه عده متوجه شد باید قبل ازغذا دست ها را باید شست .جورد دیگر باید خورد ..
خوب  خوش بحال یه عده هم شد که دیگه چون همش ماسک می زنند آرایش هم دیگه نمی کنند . یه چند تن مصرف رژلب توی کشور کاهش پیدا کرده
  یه عده با خیال راحت مسواک نمی زنند و دهنشون اگه بو بده فقط خودشون بی هوش میشن و این واقعا یه نعمت بزرگ بود توی مترو ..
دیگه بوی سیگار از اعماق حلق کناری ات تا سلول های وجود تو نفوذ نمی کنه واین جای شکر داره
خدا هواس به همچی هست
  خدا گر به بدند زحکمت دری
ز رحمت گشاید در دیگری

وبنیار نیمه پر کرونا رااز دست ندید

ثبت نام

https://eseminar.tv/wb17521

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *